تبلیغات
 تور فرانسه 96 | تور فرانسه نوروز 97 | تور پاریس - فرانسه

تور فرانسه: فَرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه کشوری است واقع در اروپای غربی. پایتخت این کشور پاریس و زبان رسمی آن فرانسوی است. جمعیت کشور فرانسه ۶۵ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است.
فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و بعد از اوکراین دومین کشور بزرگ قاره اروپا است. این کشور با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد.

فرانسه،تور فرانسه،هتل های فرانسه
نشان رسمی جمهوری فرانسه

فرانسه یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. این کشور همچنین عضو گروه جی ۸ و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و دارای حق وتو است. فرانسه یک کشور دارای تسلیحات هسته‌ای است.

محیط زیست فرانسه در تور فرانسه

مناطق کشاورزی و جنگل ۴۸ میلیون هکتار یعنی ۸۲ درصد فرانسه اروپایی را می‌پوشاند. پوشش جنگلی به تنهایی ۲۷ درصد کشور را در بر می‌گیرد و بعد از سوئد و فنلاند سومین پوشش را در اتحادیه اروپا تشکیل می‌دهد.در حالی که ۱۳۶ نوع درخت در فرانسه شناخته شده‌است که در یک کشور اروپایی امری استثنایی محسوب می‌شود.

فرانسه،تور فرانسه،هتل های فرانسه
تصویر ماهواره ای از فرانسه

دولت سوسیالیست، بسیاری از شرکتهای بزرگ، بانکها و بیمه‌ها را خصوصی اعلام نمود. اما چندین شرکت عمده از جمله ایرفرانس، فرانس تله‌کوم، رنو و تالس در اختیار دولت است و در برخی از امور بویژه قدرت، حمل و نقل عمومی و صنایع دفاعی دولت حاکمیتی دارد.بخش ارتباطات راه دور برای بخش خصوصی بتدریج آزاد شده‌است.

فرانسه،تور فرانسه،هتل های فرانسه
نقشه جغرافیای سیاسی فرانسه

منبع: ویکی پدیاطبقه بندی: تورهای نوروزی فرانسه، جاذبه های گردشگری و توریستی فرانسه، تورهای تابستانه فرانسه، انواع تورهای فرانسه،
برچسب ها: فرانسه، تور فرانسه، تور فرانسه تابستان، تور ارزان فرانسه، شهر های فرانسه، جاذبه های گردشگری فرانسه، جغرافیای فرانسه،
تاریخ : یکشنبه 14 تیر 1394 | 12:58 ب.ظ | نویسنده : سهیل پژمان | نظرات