تبلیغات
 تور فرانسه 96 | تور فرانسه نوروز 97 | تور پاریس - در تور فرانسه از شهر پاریس دیدن کنید

تور فرانسهدر پاریس (به فرانسوی: Paris)،که پایتخت کشور فرانسه، مرکز و یکی از شهرستان‌های ناحیه ایل-دو-فرانس است. رود سن از میان این شهر می گذرد که همواره از جاذبه های دیدنی تور فرانسه بشمار می آید.
پاریس یکی از شهرهای پیشروی جهان در زمینه‌های اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، تحصیل، تفریحات، مد و علم است. پاریس را در کنار لندن، توکیو و نیویورک، ابرشهرهای جهان می‌نامند.
تور فرانسه و بازدید از شهر پاریس که بزرگ‌ترین شهر اقتصادی اروپا و پنجمین شهر اقتصادی جهان از نظر سطح تولید ناخالص داخلی است. این شهر به تنهایی نزدیک به ۵۳۳ میلیارد یورو یعنی نزدیک به ۲۵٪ تولید ناخالص داخلی فرانسه را در دست دارد.

تور فرانسه،تور پاریس
نشان رسمی پاریس

پاریسی‌ها با دارا بودن ۴۲٬۷۰۰ دلار تولید ناخالص سرانه رتبه اول را از این نظر در قاره اروپا را دارا هستند. دفتر مرکزی ۳۶ شرکت از ۵۰۰ شرکت برتر جهان در پاریس قرار دارد که پس از توکیو از این نظر رتبه دوم جهان را در اختیار دارد. منطقه «لا دفانس» در شهر پاریس به عنوان مهمترین مرکز اقتصادی اروپا شناخته می‌شود. این شهر میزبان شماری از برجسته ترین سازمان‌های بین‌المللی هم‌چون یونسکو، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتاق بازرگانی بین‌المللی است.

آب و هوای شهر پاریس در  تور فرانسه

پاریس دارای آب و هوایی اقیانوسی است و تحت تاثیر جبهه‌های هوای اقیانوس اطلس شمالی قرار دارد.
متوسط دمای سالیانه پاریس ۱۵ درجه سانتیگراد است. بالاترین دمای ثبت شده در پاریس برابر ۴۰٫۴ درجه سانتیگراد بوده که در سال ۱۹۴۸ ثبت شده است. پایین‌ترین دمای ثبت شده در این شهر نیز برابر ۲۳٫۹- درجه سانتیگراد بوده که در سال ۱۸۷۹ ثبت شده بوده است.

تور فرانسه،تور پاریس
حمام متعلق به دوره روم باستان

بارندگی در تمام طول سال در پاریس اتفاق می‌افتد. پاریس به خاطر باران‌های ناگهانی‌اش معروف است. متوسط میزان بارش سالانه در پاریس حدود ۶۴۱ میلی‌متر است. بارش برف در این شهر به ندرت اتفاق می‌افتد، و در بیشتر موارد میزان بارش برف به حدی است که بیش از ۲۴ ساعت بر روی زمین باقی نمی‌ماند.

تور فرانسه،تور پاریس
نمایی از پاریس در اواخر قرن نوزدهم

منبع: آژانس مسافرتی آمیتیس


طبقه بندی: تورهای نوروزی فرانسه، جاذبه های گردشگری و توریستی فرانسه، تورهای تابستانه فرانسه، انواع تورهای فرانسه،
برچسب ها: پاریس، تور پاریس، برج ایفل، تور فرانسه، تور فرانسه تابستان 93،
تاریخ : شنبه 3 مرداد 1394 | 11:41 ق.ظ | نویسنده : سهیل پژمان | نظرات