تبلیغات
 تور فرانسه 96 | تور فرانسه نوروز 97 | تور پاریس - تاریخچه شرکت هواپیمایی ایرفرانس

هواپیمایی فرانسه یکی از مهمترین و معروف ترین شرکت دنیا است، این شرکت هواپیمایی یکی از ارائه دهندگان بهترین خدمات می باشد و سالانه پروازهای بسیار زیادی را به نقاط مختلف جهان دارد. در ادامه با وبلاگ تور پاریس همراه باشید تا تاریخچه شرکت هواپیمایی ایرفرانس را برای ما معرفی کنیم.

هواپیمایی ایرفرانس از سال ۱۹۳۳ تاکنون در عرصه حمل و نقل چرند دنیا جد می‌کند. این ایرلاین که دفتر مرکزی آن در شهر ترامبله ان فرانس، در شمال فرانسه واقع شده است، جزو شرکت‌های تابعه فرانس-کی آل ام محسوب می‌شود. ایر فرانس در سال ۲۰۱۳ به ۳۶ مقصد در فرانسه و ۱۶۸ مقصد در ۹۳ کشور عالم صعود مستقیم داشت و در سال ۲۰۱۵ جمعاً ۴۶٬۸۰۳٬۰۰۰ تن مسافر را در جهان جا به جا کرد.

فرانسه


قطب اصلی این شرکت هواپیمایی گذرگاه شارل دوگل فرانسه است و فرودگاه‌های اورلی، لیون-سینت اگزوپری، مارسی پروانس، تولوز-بلانیاک و نیس کوت دازور نیز به عنوان قطب ثانویه آن مورد استفاده قرار می‌گیرند. دسته شارل دوگل پاریس که قطب میان قاره‌ای و بزرگترین قطب ایر فرانس است، روزانه به ۳۳۵ مقصد، بلندپروازی ورودی بازده دارد. ایر فرانس از طریق جوخه مارسی پروانس نیز که جدیدترین قطب آن است، روزانه به ۳۰ مقصد در اروپا، آفریقا و فرانسه پرواز ایفا به جریان انداختن می‌دهد. ایر فرانس در ۷ اکتبر سال ۱۹۳۳ از ادغام شرکت‌های ایر اورینت، ایر یونیون، شرکت پرتال هوایی عمومی، شرکت بین‌المللی ناوبری فرانسه (CIDNA) و شرکت ترابری آرینه (SGTA) تشکیل شد. این شرکت هواپیمایی در دوران جنگ سرد، از سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۹۰، یکی از ۳ خط اصلی شرکت‌های هواپیمایی متحدین بود و به فرودگاه‌های برلین غربی، برلین تمپل هوف و برلین تگل، پروازهای منظم به كاربستن می‌داد.

فرانسه

از آوریل سال ۲۰۰۱ تا مارچ ۲۰۰۲، این ایرلاین ۴۳.۳ هزارهزار مسافر جابهجا کرد و ۱۲.۵۳ میلیارد یورو درآمد داشت. در سال ۲۰۰۴، ایر فرانس با جابهجایی ۲۵.۵ درصد از مسافران در جهان، به نشانی بزرگترین ایرلاین اروپایی و بزرگترین ایرلاین جهان بر اساس میزان درآمد انتخاب شد. ناوگان ایر فرانس از هواپیماهای عظیم‌الجثه ایرباس و بوئینگ تشکیل‌شده است. این شرکت هواپیمایی در پروازهای کوتاه مدت از هواپیماهای ایرباس ای ۳۲۰ و در پروازهای بلندمدت از هواپیماهای ایرباس و بوئینگ استفاده می‌کند. ایر فرانس برای نخستین بار در ۲۰ نوامبر ۲۰۰۹ از هواپیمای ایرباس ای ۳۸۰ که بزرگترین و مجهزترین هواپیمای مسافربری دنیا است، در مسیر گروه شارل دوگل پاریس تا  جان اف کندی نیویورک استعمال کرد. ایرفرانس با ۳۱ شرکت هواپیمایی سازش مقصدهای مشترک دارد و بلیط‌های آن از طریق سایت فلایتیو قابل خریداری است.


تاریخ : سه شنبه 4 مهر 1396 | 09:57 ق.ظ | نویسنده : سهیل پژمان | نظرات