تبلیغات
 تور فرانسه 96 | تور فرانسه نوروز 97 | تور پاریس - تاریخچه برج ایفل

برج ایفل یکی از نمادهای بسیار جالب در دنیا است که سالانه گردشگران بسیار زیادی برای دیدن آن به این کشور می آورند.این برج داستان های بسیار زیادی را به همراه خود داشته است،در ادامه با وبلاگ تور پاریس همراه باشد تا به معرفی تاریخچه برج ایفل بپردازییم. ایفل در سال ۱۸۸۹ مخلوق شد و پس از آن تا ۴۱ سال بلندترین شالوده ساخته‌ شده‌ی بشر بود. این برج که باشندگان پاریس به آن "بانوی آهنی" نیز می‌گویند، در بیست و پنجم حوت امسال ۱۲۸ ساله می‌شود.

فرانسه


نام این برج گرفته شده از نام مهندس آن گوستاو ایفل است. این شخص در ساخت مجسمه‌ی آزادی امریکا نیز همکاری داشت و در این عکس که در سال ۱۸۸۹ گرفته شده ، آقای ایفل روی پله‌ها ایستاده است.
طرح ساختن برج ایفل در ماه جنوری سال ۱۸۸۹ ابتدا شد و مهندسان آن محاسبه کرده بودند که ۱۸ زغن روان پرحرف و سی و هشت قطعه آهن کم کربن (نوعی عنصر غیرفلز) و ۲.۵ میلیون میخ پرچ (میخ یا میله‌ی فلزی باریک که تیزی سر آن را کوبیده و پهن کرده باشند) از باب این پروژه لازم است.

حدود ۳۰۰ کارگر حیث خلق این بنا استخدام شده بودند و در مدت خلق این برج بی زن یک کارگر در جریان کار جان خود را از دست داد.

این برج ۳۰۰ متری به یاد پایه‌های بکار رفته در ساختش، توانایی مقاومت در برابر بادهای شدید را دارد.
فرانسه
کار خلق برج ایفل در دو سال تکمیل شد و در نمایشگاه عالمگیر دنیایی "1889 Exposition Universelle of" همزمان با صدمین سالگرد تنش فرانسه، این برج افتتاح شد.
پس از افتتاح برج ایفل، بازدیدگنندگان فقره سبب رویت این عمارت ساخت بزرگ فلزی به پاریس می‌آمدند که این برج یک لب خوب نفع و ضرر بابت افرنگ محسوب می‌شود.
این برج دارای پنج لِفت (بالا بر) است که بازدید کنندگان را به بالای برج می‌برد. از نوک این برج می‌‌توان تا ۶۸ کیلومتر فاصله را از هر طرف آن دید.

همه ساله بیش از هفت میلیون گردشگر از این برج دیدن می‌کنند و پس از گذشت ۱۲۸ سال برج ایفل از ماندگار ترین نماهای فرنگ است.
طبقه بندی: جاذبه های گردشگری و توریستی فرانسه،
تاریخ : جمعه 7 مهر 1396 | 10:46 ق.ظ | نویسنده : سهیل پژمان | نظرات