تبلیغات
 تور فرانسه 96 | تور فرانسه نوروز 97 | تور پاریس - زیباترین جاذبه های دیدنی فرانسه

جاذبه های بسیار زیادی در کشور فرانسه وجود دارد، سالانه گردشگران بسیار زیادی برای تفریح و استراحت به این کشور می آیند و از نظر اقتصادی درآمد بسیار بالایی را دارد . در ادامه با وبلاگ تور پاریس همراه باشید تا به معرفی زیباترین جاذبه های دیدنی فرانسه بپردازییم.

کلیسای جامع نوتردام (Notre Dame Cathedral): نوتردام - « به معنای بانوی ما» - یکی از مهم ترین بناهای مذهبی-تاریخی شهر پاریس است. این کلیسا از زیباترین کلیساهای افرنگ با قدمتی بیش از هفتصد سال است و معماری آن به معنی واقعی کلمه خیره کننده و زیباست.
فرانسه


کلیسای نوتردام دو برج دوقلو با ارتفاع 70 متر دارد. ناقوس کلیسای نتردام که بزرگ ترین ناقوس کلیسای جهان است و حدود 13 تن وزن دارد، در برج سمت راست قرار دارد و برای پیوند به آن باید حدود 200 پله سنگی را بالا رفت. در حیاط کلیسا نیز یکصد مجسمه سنگی از پادشاهان فرانسه قرار دارد.

 موزه لوور (Louvre Museum): در سال 1739 میلادی تاسیس شده است و یکی از پربازدیدترین موزه های فرهنگی جهان است. بیشتر آثاری که در موزه لوور نشان دادن داده می شود در زمینه فرهنگ، تاریخ و هنر است.
زیباترین آبشخورد موزه، ورودی آن است. پِی‌پیرامید به بشره هرمی شیشه ای آفریننده شده است و بخش بزرگی از راهروهای سمج را نورافشانی می کند.

 شانزه لیزه (Champs Elysees):

شانزه لیزه میان بلوار شارل دوگل و میدان کنکورد نو و قدیم اتفاق شده است. طول این خیابان حدود 2 کیلومتر است. گران ترین برندها در معبر شانزه لیزه شعبه دارند. بلوز بی آستین رستوران ها و کافه ها را می توان در این شارع پیدا کرد. پارک ها و گل کاری های این شارع نیز از یكسره عبارت زمره جاذبه های آن هستند. یعنی علاوه بر سالن های سینما و تئاتر، کافه و رستوران، فضاهای سبز و پارک های سرسبزی دارد که مکان های خوبی برای تفریح و استراحت به شمار می روند.
فرانسه
 تاق پیروزی (Arc de Triomphe):

تاق موفقیت در نو و قدیم اتفاق یادبودی برای سربازهایی است که در طول تاریخ جان خود را در را فرنگ از دست داده اند. تاق غلبه در سال 1806 میلادی میانجیگری انحصار به نام ژان شارگرین نقشه كشی و بنا شده است. ارتفاع این بنا حدود 50 و عرض آن 45 متر است.

 آرامگاه پانتئون (pantheon):

ساختمان این آرامگاه معماری قدیمی و به سبک  معابد یونانی دارد. اندازه این ساختمان با همه بناهای طرفه متفاوت است 110 متر طول و 83 متر عرض دارد. از كاملاً جاذبه های آن 425 پله ای است که برای التصاق به بالای هرم گنبدی شکل این بنا وجود دارند. در این آرامگاه، بزرگان علم وسیاست غرب همچون امیل زولا، ویکتورهوگو، ژان مولن، ماری کوری، الکساندر دوما و ... به خاک سپرده شده اند.


تاریخ : دوشنبه 10 مهر 1396 | 11:24 ق.ظ | نویسنده : سهیل پژمان | نظرات