تبلیغات
 تور فرانسه 96 | تور فرانسه نوروز 97 | تور پاریس - آب و هوای فرانسه
    آب و هوای فرانسه   
آب و هوای فرانسه     

   
کشور فرانسه از ۲۶ منطقه مختلف تشکیل شده است. تنوع آب و هوا در این مناطق را هنگام سفر از شمال به جنوب یا از شرق به غرب فرانسه حس می‌کنید. این تنوع شامل هوای اقیانوسی، مدینترانه ای‌ و کوهستانی (به خاطر کوه‌های آلپ) می‌باشد.
شما می توانید طعم و مزه هر چیزی که بخواهید را امتحان کنید. آب و هوای شرجی و مدیترانه ای‌ را می توان در منطقهٔ پر زرق و برق ریورا و هوای کوهستانی را دشت شراب دوردوگن تجربه کرد. در مرکز فرانسه منطقه‌ای تاریخی و معماری قدیمی‌ با افق دید کوه‌های آلپ به نام دیژون قرار دارد. در آخر شما می توانید از پاریس با روزهای گرم تابستان و سرد زمستان لذت ببرید.

نوار ساحلی شمال آتلانتیک


نوار ساحل غربی فرانسه دارای آب و هوای معتدل و شرجی می باشد. نمودار تغییرات آب و هوای این منطقه زیاد نبوده، به طوری که دارای زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم می باشد. به خاطر بادهایی که از جانب اقیانوس می‌وزد، گرمایی بیشتر از حد انتظار در این عرض جغرافیایی را شاهد هستید.
اگر از قسمت شمالی فرانسه ۳۰ دقیقه با کشتی از منطقه دور شوید به منطقه کالاتیس می‌رسید. این منطقه تنها با ۳۴ کیلومتر فاصله تا اولین شهر اصلی‌ انگلستان، نزدیکترین شهر به این کشور می باشد. همین موقعیت باعث شده آب و هوای فرانسه در این منطقه تنها با ۱ یا ۲ درجه اختلاف شباهت زیادی به جنوب شرقی انگلستان داشته باشد. تابستان از ماه جون تا سپتامبر ادامه داراد. گرمای هوا در این ماه‌ها غیر معمول نبوده به طوری که بین ۲۰ تا ۳۰ درجه نوسان دارد. پر بارش‌ترین زمان آب و هوای فرانسه تابستان و اوایل پاییز است. از تابستان می توان به فصل بارندگی نام برد. اما باید خاطر نشان کرد که با این وجود هوا از جنوب شرق انگلستان خشکتر است.
اگر یک بار به منطقه له ده‌ سفر کنید، بازهٔ گسترده ای‌ از آب و هوا را تجربه می‌کنید. این منطقه دارای تابستان‌هایی‌ گرمتر و زمستان‌هایی‌ سرد می باشد. یکی‌ از دلایل آن تاثیر کم باد‌های اقیانوسی در این منطقه است. پاریس در قلب منطقه له‌ کم بارش‌ترین شهر در این کشور است. اگر چه این بارش‌ها کم است اما هر موقع از سال باید انتظار آن را داشته باشید. ماه آوریل تا آگوست و می و جون مرطوب‌ترین دوره در سال هستند. تابستان در پاریس با میانگین ۲۴ تا ۲۵ درجه سانتیگراد و داشتن روزهایی تا ۳۰ درجه قابل پیش بینی میباشد. تابستان تحت تاثیر موج گرما، در گذشته روزها دما حتی تا ۴۰ درجه نیز بالا می رفت. گرمترین زمان سال ماه‌های جولای و آگوست تا اواخر سپتامبر می باشد.


آب و هوای فرانسه – برج ایفل در پاریس


اگر در آگوست قصد سفر به شمال فرانسه را دارید بهتر است بدانید در این زمان اکثر محلی‌ها شمال را ترک کرده و به سمت سواحل جنوبی می روند. بنابرین، هنگامی که هوا مطلوب و گرم است با درصد کمتری از افراد محلی نسبت به توریست‌ ها برخورد خواهید کرد.
در اواخر سپتامبر و اوایل اکتبر آب و هوای شمالی بیشتر شبیه پاییز است تا تابستان. اگر برای بازدید از فرانسه ، تور اروپا و تور فرانسه به دنبال زمانی خلوت هستید این ماه‌ها بهترین موقع از سال برای سفر به فرانسه است. لازم به ذکر است که آب و هوای فرانسه در این ماه‌ها قابل پیش بینی نبوده و ممکن است کمی‌ سرد شود.
زمستان در سراسر این منطقه نسبتا خفیف اما کمی‌ سردتر از منطق جنوبی است. در این حوزه بارش باران متوسط و گاه گاهی‌ برف را شاهد هستیم. درجه حرارت هوا در دسامبر و ژانویه به طور متوسط در گرمترین زمان ۸ درجه و در سردترین زمان ۲ درجه می باشد. شب های سرد و یخ بندان بسیار معمول است. زمستان فرانسه می تواند بسیار هوای مطلوب و خوبی‌ داشته باشد.آب و هوای نوار ساحلی جنوب اقیانوس اطلس


این منطقه بسیار شبیه سواحل شمالی اقیانوس اطلس می باشد، تنها با این تفاوت که هوای گرمتر همراه با بارش باران در زمستان را شاهد هستیم. به طور متوسط حدود ۲،۶۰۰ ساعت در سال هوای آفتابی داریم. به خاطر ادغام باد‌های ساحل غربی با شرایط قاره ای‌ از شرق و شمال تغییرات آب و هوایی غیر قابل پیش بینی‌ می باشد. بخاطر باد‌های تحت تاثیر اقیانوسی منطقه لارچلل دارای زمستان‌های سرد نمی باشد. دمای هوا به طور متوسط بین ۳ تا ۸ درجه سانتیگراد می باشد.
فوریه تا آگوست منطقه اکویتن در خشکترین حالت ممکن قرار دارد. ۱۲تا ۱۴ روز بارانی در ماه بطور معمول و ۱۵تا ۱۷ روز در زمستان و پاییز میباشد.

آب و هوای قسمت مرکز غربی فرانسه


همینطور که شما به قسمت داخلی‌ فرانسه می‌روید تنوع آب و هوا را بیشتر لمس می‌کنید. زمستان این منطقه سردتر از مناطق دیگر می باشد و احتمال بارش باران بیشتر از قسمت شمالی و غربی است. در ضمن بارش باران و رعد و برق در تابستان به اوج خود می‌رسد.
هنگام سفر به فرانسه و تور اروپا در منطقه دوردوگن انتظار هوای نا به سامان را باید داشت. اختلاف دما و میزان بارش می تواند در یک فاصله کوچک تغییر کند. این تغییر به خاطر اختلاف از سطح دریا در منطقه شمالی و جنوبی می باشد. می‌توان گفت که بارش باران در قسمت شمالی بیش از قسمت جنوبی است.
بر اساس آمار اداره هوا شناسی میانگین بارش باران سالیانه در قسمت جنوبی ۷۵۰ میلی‌ متر ود ر قسمت شمالی ۱۱۶۰ میلی‌ متر میباشد. در منطقه پرینسس زمستان سرد و دمای زیر صفر همراه با بارش برف سنگین متداول است. هر چه از قسمت شرق به طرف کوهستان‌ها بروید میزان بارش باران و برف کاهش می یابد.


آب و هوای مرکز شرق فرانسه


منطقه دیژون دارای زمستان‌های سرد تر و تابستان‌های گرمتر نسبت به قسمت غربی دارد. در زمستان میزان رطوبت و شرجی بودن هوا به حد زیادی بالا می رود .پس برای خانم ها لازم است که اسپری مو خود را برای جلوگیری از وز شدن مو‌های خود به همراه داشته باشند.
در این منطقه در تمام طول سال بارش باران وجود دارد ،تنها با آمدن تابستان‌های آفتابی و زیبا این بارش‌ها قطع می شود. بهار بهترین زمان برای بازدید از این منطقه و تور فرانسه می باشد بخاطر این که میزان بارش باران کمتر و هوا معتدل است. در تابستان دمای هوا اصولا بالاتر از ۲۰ درجه می باشد. منطقه برگاندی هوای تقریبا کوهستانی دارد. این هوا به هوای مدینترانه ای‌ قالب است، بر عکس منطقه لیون بیشتر دارای آب و هوای شرجی میباشد. در این منطقه بیشترین دما ۲۷ درجه میباشد.


آب و هوای نوار ساحلی مدیترانه ای‌


آب و هوای مدیترانه ای‌ فرانسه را به طور کامل می توان در روستای ریهون واقع در جنوب والنس حس کرد. زرق و برق این منطقه به خاطر داشتن تابستانهای گرم و زمستان‌های معتدل می‌باشد. در تابستان هوای گرم و سوزان و شب‌ها با نسیم خنک دریا که گرمای هوا را می‌شکند،منطقه ای‌ ایده‌آل برای بهره گیری از این هوا است. علاوه بر تابستان‌های گرم این منطقه دارای ۳ماه هوای معتدل با بارش باران است. زمستان‌ها در این منطقه کمی‌ سرد به همراه بادهای شمالی میباشد. بادهای میسترل هوایی دلپزیر در روستای ریهون ایجاد کرده است.


طبقه بندی: انواع تورهای فرانسه، تورهای نوروزی فرانسه،
برچسب ها: آب و هوای فرانسه، بهترین زمان سفر به فرانسه،
دنبالک ها: لاتاری، لاتاری 2016،
تاریخ : دوشنبه 6 مهر 1394 | 05:02 ب.ظ | نویسنده : سهیل پژمان | نظرات